Programma – Vrijdag 6 november

De Nederlandse Vereniging voor Dermatologie en Venereologie heeft 5 punten toegekend aan de bijeenkomst.

Ochtendprogramma

TijdActiviteit
09.15 – 09.30 uur  Inloggen op livestream mogelijk
 Sessie 1 – Pigmentcelpathologie
Sessievoorzitters: Marcel Bekkenk & Albert Wolkerstorfer 
09.30 – 09.35 uurOpening
Menno de Rie
09.35 – 09.40 uurInleiding pigmentcelpathologie
Marcel Bekkenk & Albert Wolkerstorfer
09.40 – 09.50uurWeefselresidente T-geheugencellen in vitiligo en melanoom
Tiago dos Reis Matos
09.50 – 10.00 uurTherapie van vitiligo, nu en de toekomst
Vidhya Narayan
10.00 – 10.10 uurDe schemerzone in de diagnostiek van melanocytpathologie
Yannick Elshot
10.10 – 10.20 uurEen pil tegen melasma
Sanne Uitentuis
10.20 – 10.30 uur Korte break
 Sessie 2 – Evidence-based Dermatologie
Sessievoorzitter: Phyllis Spuls 
10.30 – 10.40 uurGezamenlijke besluitvorming bij psoriasis en eczeem: hoe te implementeren in de 2de lijn
Astrid van Huizen
10.40 – 10.55 uurGebruik van uitkomstparameters in de klinische praktijk
Louise Gerbens
10.55 – 11.10 uurBewijs uit registratie studies voor atopisch eczeem
Angela Bosma
11.10 – 11.20 uur Korte break
 Sessie 3 – Psychodermatologie
Sessievoorzitter: Patrick Kemperman
11.20 – 11.30 uurSignaleren van psychosociale co-morbiditeit bij chronische huidaandoeningen middels eHealth:
Een praktijkvoorbeeld – Tirza Blom
11.30 – 11.40 uurBloed zweet en tranen
Annelies Lommerts
11.40 – 11.50 uurInfestatiewaan, een glasharde overtuiging
Alexander Lokin
11.50 – 12.00 uurEen hyperfocus op de huid, BDD bij de dermatologie
Marthe van der Pol
12.00 – 12.40 uur  Algemene Ledenvergadering NVDV
12.40 – 13.00 uur Lunchpauze

Middagprogramma

TijdActiviteit
 Sessie 4 – Infectieziekten
Sessievoorzitter: Henry de Vries 
13.00 – 13.05 uurInleiding
Henry de Vries
13.05 – 13.25 uurMutilerende primaire inoculaire tuberculose
Josephine Sillevis Smitt
13.25 – 13.45 uurAnus carcinoom, de kat in de kelder
Esther Kuyvenhoven
13.45 – 13.55 uur Korte break
 Sessie 5 – AIOS Programma
Sessievoorzitters: Louise Gerbens & Annelies Lommerts
13.55 – 14.35 uurDe juiste zorg op de juiste plek
Prof. Sjoerd Repping
14.35 – 14.45 uur Korte break
 Sessie 6 – Allergologie
Sessievoorzitter: Thomas Rustemeyer
14.45 – 14.55 uurDiagnostiek bij chronische urticaria: to do or not to do?
Sylvie Franken
14.55 – 15.05 uurDe Tattoopoli: kliniek en onderzoek
Sebastiaan van der Bent
15.05 – 15.15 uurType-1 allergieën voor metalen in de arbeidsdermatologie
Gerda de Groene
15.15 – 15.25 uurNieuwe allergenen die voor ons allemaal relevant zijn
Norbert Ipenburg
15.25 – 15.30 uurAfsluiting   Rick Hoekzema